Při poslechu alba Sky Travellin by málokoho napadlo, že jde o počin téměř neznámé české kapely, která vznikla předloni. Jejich vychytaný zvuk byste nejspíše lokalizovali do Londýna, případně do New Yorku (kapela se na svých stránkách chlubí, že na nahrávce skutečně pracovala ve studiu Sterling Sound v New Yorku).

Výsledek připomíná třeba Fun Lovin Criminals, acid-jazzové Galliano, Jamiroquai a spoustu dalších zahraničních hvězd. Vše je založeno na nespěchající houpavé base a uklidňujícím kuňkání kláves. K tomu se pak přídává kytara, dva dívčí vokály a rapper, nikoliv zuřivě „eminemovský“, ale rapper  pohodář (viz Fun Lovin Criminals).

Zkrátka precizní směs soulu, funku a hip-hopu s umírněnými jazzovými výlety kláves a dechové sekce. Na rozdíl od českých funkových polobohů Monkey Business nemají Navigators takový tah na refrén a klidně si pohrávají s „jazzy“ náladami v delších skladbách. Jde jim to výtečně. Pokud tohle nebude vyhlášeno objevem roku, jdu si koupit plakát Ewy Farné a brokovnici a volím řešení Hemingway.

Navigators: Sky Travellin, Sony BMG 2007

Ukázky zde