Günter Grass zavítá do Goethe Institutu, představí své paměti Beim Häuten der Zwiebel (Při loupání cibule) a v originále přečte několik ukázek. Kapacita pro veřejnost bude velmi omezená, místa je třeba s předstihem rezervovat.

Knihu přeložil do češtiny Jiří Stromšík a vychází v nakladatelství Atlantis. Paměti, které oscilují na hranici dokumentu a fikce, jsou podle vydavatele "poutavým vyprávění s výraznými postavami, pointovanými příběhy a grassovsky hravým stylem, ale současně i dílo vážné, upřímné a reflektované svědectví o době a společnosti, v níž autor žil."

Bez ohledu na umělecké kvality kniha vzbudila mediální zájem po celém světě hlavně díky tomu, že se autor přiznal ke členství a obávaných jednotkách SS.

V Německu vyšla v roce 2006, obrovský zájem veřejnosti si tam vyžádal urychlení jejího uvedení do prodeje. Když v ní Günter Grass po 61 letech zveřejnil, že byl za války jako sedmnáctiletý nakrátko členem SS, zvedla se prudká vlna kritiky ze strany spisovatelů, literárních kritiků, historiků i politiků.

Pro české čtenáře by mohlo být zajímavé i to, že Grass v knize popisuje svůj pobyt v lazaretu v Mariánských Lázních, kam se jako příslušník SS dostal. Prý si nebyl jistý, jestli ho Američané hlídali jako zajatce, nebo spíše proto, aby ho chránili před pomstou českých civilistů.