Plesový marš, Nebude to také ľahké, drahá, Po schodoch, Srdce jako kníže Rohan či Štěstí je krásná věc - to je jen malá část z časem prověřených hitů na live albu slovenského zpěváka, který se během posledních 20 let propracoval na špičku česko-slovenské populární hudby. Pak náhle ohlásil, že už nebude vystupovat.

Pokud nezmění názor, bude to škoda. Obzvláště z aktuální živé nahrávky lze vycítit, že by svým hlubokým nosným hlasem ještě měl co sdělit. Jeho projev na pomezí rocku, soulu a šansónu dokáže zcela ovládnout koncertní halu a Müller si může dovolit zařadit i méně známé a nepřímočaré skladby či improvizace, aniž by nudil.

Nutno dodat, že měl velké štěstí na zahraniční spoluhráče, kteří přijali  jeho repertoár za vlastní a nesnažili se písničky jen sterilně odehrát. Kytara, basa, a bicí se odvázaly v živelných, ale ne samoúčelných jamech a řada známých skladeb zazněla v zajímavě aktualizovaných aranžích. Zkrátka výborný živák s atmosférou, jež by se dala krájet. Přejeme dobrou chuť.

Richard Müller: 44 Koncert, Sony BMG 2007