Léta vystupovala tato korpulentní paní původem z Georgie v zapadlých  klubech a pracovala mimo jiné jako vězeňská stráž. O víkendech obrážela menší pódia se skupinou Dap-Kings a nepohrdla ani svatbami.

Od letoška o ní ale píšou v Americe i v Evropě jako o senzaci. New York Times jí věnoval velký portrét, RollingStone básní o její hypnotické energii. Přitom dělá stále totéž - vysoce energický, staromódní, nepřeplácaný a skvěle odzpívaný soul a funk. 

Přelom v kariéře přišel díky naprosté náhodě. Stárnoucí zpěvačku si totiž už dávno oblíbila o třicet let mladší Angličanka Amy Winehousová, o které ještě před dvěma lety také téměř nikdo neslyšel. Když se stala hvězdou, napadlo ji, že použije její kapelu Dap-Kings v některých skladbách alba Back to Black. Nakonec vzala skupinu s sebou na turné.

Pro Sharon Jonesovou je to trochu pokořující, ale hvězdná aureola se pak zpětně přenesla i na ni, takže může být své konkurentce vděčná. O její úžasné nové desce 100 Days and 100 Nights se teď konečně dozví i někdo jiný než pár newyorských fajnšmekrů...

Poslechněte si písničky zde