Po Kouteckého tragické smrti na jaře 2006 se dokončení filmu ujal režisér Miroslav Janek spolu se svou ženou, střihačkou Toničkou Jankovou, a v lednu 2008 přijde tento dlouho připravovaný celovečerní film do kin.

"Když jsme si prohlédli natočený materiál, bylo nám jasné, že jde o unikátní projekt. Žádný světový politik si zřejmě ještě nepustil filmaře tak blízko k tělu jako Václav Havel," říká Miroslav Janek, jenž v současné době pracuje na posledních obrazových úpravách dvouhodinového filmu.

Film nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanovi becherovku. Kamera ho ale sleduje i v situacích, kdy se dokáže pěkně rozčílit a zanadávat na špatně ušité košile.

Stejně jako v životě Václava Havla, hrají ve filmu důležitou roli obě jeho manželky, Olga a Dagmar, objeví se zde jeho přátelé a spolupracovníci, světoví i čeští politici, ale i členové skupiny Rolling Stones.