Jste spokojen se složením komise?

Ano, vlastně k tomu ani nemám žádný komentář. Jsem rád, že vznikla a že v ní jsem. Poprvé se sejde v sobotu, tak uvidíme, jak bude jednání a její další činnost probíhat. Ani k ní nemůžu mít žádné výhrady. Po zvolení nového prezidenta přece také nemůžete vědět předem, že bude dobrý, nebo špatný.

Není komise příliš velká? I se třemi expertními skupinami ji tvoří 35 lidí. Je vůbec šance, že se může na něčem rychle shodnout?

Nemyslím, že je velká tak, aby jí to znemožnilo jednat. Hlavní komisi netvoří tolik lidí, ty tři skupiny jsou vlastně podkomise.

V poslední době jste se několikrát zmínil, že byste rád představil pražským zastupitelům svůj projekt osobně. Dostanete k tomu příležitost?

Zatím to nebylo navrženo, ale doufám, že k tomu dojde

Co říkáte otevřenému dopisu ministru kultury, v kterém 23 architektů požaduje zrušení mezinárodní soutěže na Národní knihovnu, protože byla zmanipulovaná?

Nechápu, jak se může někdo uchýlit k takovým osobním útokům. Není přece reálné, aby se architekti spolu neznali. Tohle se ve slušné společnosti nedělá a zbytečně to ničí reputaci české architektury. Konzultuji to se svými právníky. Mimochodem, v Paříži jsme před lety byli v mezinárodní soutěži na knihovnu taky druzí. Pokud bychom uvažovali podobně, tak jsme asi měli také žádat zrušení soutěže.