Společnost Universal povolala k napsání scénáře David Benioffa, který napsal např. hvězdný spektákl Wolfganga Petersena Trója.

Film, který zatím nemá název, má vycházet z knihy Charlese Crosse Heavier Than Heaven. Cross absolvoval řadu rozhovorů s Cobainovou rodinou a přáteli a měl přístup i k jeho soukromým zápiskům. 

Role koproducentky se ujala Cobainova bývalá družka Courtney Love a  Ben Silverman z NBC. Zatím není jasné, na co přesně se film zaměří, nebo kdo dostane hlavní roli, ale není třeba pochybovat o tom, že se o ni strhne bitva.

Loni vzbudil pozornost fanoušků Nirvany dokument Kurt Cobain: About A Son, který obsahuje staré nahrávky rozhovorů. Jeho režisér AJ Schnack se probral 25 hodinami záznamů, které vznikly ze spolupráce Cobaina a Michaela Azerrada (autor knihy Come As You Are: The Story of Nirvana). 

Charizmatický a zbožňovaný frontman Nirvany spáchal sebevraždu v roce 1994. Stal se jednou ze zásadních postav hudební historie a také typickou rockovou ikonou, která umírá mladá. Zařadil se tak po bok Jima Morrisona, Jimiho Hendrixe či Janis Joplin.