Lucie Bílá: Woman

Podobně jako v případě minulého hudebního bestselleru Jampadampa nechala i nyní Lucie Bílá vydání nového řadového alba uzrát dlouhé čtyři roky. Populární zpěvačka v nových písních převážně od Ondřeje Soukupa s nenapodobitelnými texty Gabriely Osvaldové dokazuje uměleckou všestrannost. 

Nemalým překvapením pak zřejmě bude píseň Kruhy v obilí, který svou "ulítlostí" evokuje dnes už evergreen Láska je láska z průlomové desky Missariel, na nějž je v textu vtipně schovaný i malý odkaz. Ostatně, novinka Woman svou celkovou atmosférou uvedený slavný titul, ověnčený rekordním počtem českých Gramy, volně připomíná...

EMI

Bruce Springsteen: Magic

Bruce Springsteen se s novou deskou Magic vrací ke své rockové poloze. Nahrál ji spolu se svou kapelou E Street Band. Poslední album, na kterém spolupracovali, se jmenovalo The Rising z roku 2002 a obdrželi za něj cenu Grammy.

Jako producent je pod albem Magic podepsán Brendan O'Brian (Pearl Jam), který desce dodal současný progresivní zvuk. První singl z jedenáctisongové novinky se jmenuje Radio Nowhere.

Sony/BMG 

Babyshambles: Shotter´s Nation

Londýnští Babyshambles v čele s frontmanem a hvězdou britského bulvárního tisku Petem Dohertym a zároveň jedna z nejtalentovanějších kapel Anglie jsou zpátky s deskou, o které sami mluví jako o tom nejlepším co dosud udělali. Na nové desce kapela spolupracovala s legendárním producentem Stephenem Streetem, který má za sebou desky s Blur nebo The Smith.

Texty zachycují charakter Peta Dohertyho. Ukazují ho jako vypravěče příběhů, pouličního básníka, romantika a také kronikáře života obyčejného Angličana. Všechny písně napsal Pete ve spolupráci se zbytkem kapely.

EMI

Annie Lennox: Songs Of Mass Destruction

Vypadá to, že čím úspěšnější umělec, tím déle nechává své fanoušky čekat na nové album. Nutno dodat, že výsledek téměř vždy za to čekání stojí a často jej i předčí. Tak je tomu i v případě Annie Lenox, jejíž poslední deska Bare vyšla před čtyřmi lety.

Producentem novinky Songs Of Mass Destruction je Glen Ballard, který dohlíží i na práci Alanis Morrisette. Ostatně Ballard je i autorem nejvíce očekávaného singlu celého alba Sing, neboť spolu s Annie si v něm zazpívalo třiadvacet předních světových zpěvaček, jako např. Céline Dion, Anastacia, Dido, Madonna, Pink, Shakira atd. Album vychází ve verzích jako CD a v limitované edici jako cérečko s bonusovým diskem navíc.

Sony/BMG 

Vladimír Václavek Miloš Dvořáček: Život je pulsující píseň

Vladimír Václavek vydává nové album, na kterém tentokrát spolupracoval s Milošem Dvořáčkem. Jejich album Život je pulsující píseň, je výsledkem dlouhodobé vzájemné spolupráce. Vladimír Václavek patří k nejvýznamnějším postavám tzv. "brněnské alternativní scény" a má za sebou skutečně bohatou muzikantskou dráhu. S bubeníkem Milošem Dvořáčkem se setkal v téměř jazzovém seskupení Ivy Bittové Čikori a později společně založili trio V.R.M., ze kterého časem vykrystalizovalo toto sehrané duo.

Základem alba stále zůstává Václavkova kytara, lehce dokreslující základní melodii a téměř recitativní, klidný způsob zpěvu s důrazem na význam a souznění s hudbou. Jeho zemitý melodický základ pak právě živelně rozvíjí a obohacuje talentovaný hráč na bicí, Miloš Dvořáček.

Indies

Ewa Farna: Ticho

Mladičká dívenka Ewa Farna vletěla v loni do světa pop music jako kometa, a i když jí bylo jen čtrnáct let a její hudba je určena hlavně vrstevníkům, nikdo jí nemohl upřít potenciál, který se nyní snaží potvrdit druhou deskou Ticho.

V ostrých rockových písních, ale i v klidných momentech na albu, definitivně potvrzuje talent, kterým tak překvapila na svém debutu Měls mě vůbec rád. Ewa letos odehrála 60 živých vystoupení, a na podzim vystoupí - mimo jiné i jako speciální host na velkém turné Lucie Bílé.

Universal