Tipy Davida Koreckého, ředitele festivalu digitálního obrazu In Out 2003

Čtu: Už asi pět let Musilova Muže bez vlastností, zhruba jednou za tři měsíce v týdenním záchvatu, zatím jsem se dostal zhruba do poloviny. Jinak mě naposled zaujala antologie anglo-amerických básníků 30. let Imagisté, kterou vydalo nakladatelství Fra.

Poslouchám: Radio 1, oproti cédéčkům má výhodu nepředvídatelnosti. V poslední době se mi ale líbí prezentační CD klubu Central Lounge.

Viděl jsem: Ledacos, jenže průměrně devět filmů z deseti nedokoukám do konce. Jeden z té desetiny, u které rád vydržím, je Nenávist od Mathieu Kassovitze.

Internet: Sleduju denně, ale protože mě na něm láká právě jeho bezbřehost, konkrétní adresu neuvedu. Líp by se mi (a možná nejen mně) odpovídalo na otázku po festivalech nebo divadelních představeních.

Louise Rennisonová: Je to na draka

Autorkou "tajných zápisků" jedné nespoutané dospívající dívky je britská novinářka, pracovnice rozhlasu a scenáristka Louise Rennisonová (1951). Dokáže jedinečně vyprávět o patáliích Georgie s vlastním vzhledem, s božím klukem Robbiem, s "účami" ve škole, s rodiči a s desítkou dalších trápení, které se před každým mladým vynořují jako lochneská příšera. Rennisonová její dobrodružství rozdělila do čtyř pokračování. Stanislav Rudolf získal další, tentokráte britskou kolegyni.

Albatros, přeložila Veronika Volhejnová, 119 stran