Na večeru by se 30.ledna od 19.00 měl objevit i Havlův přítel, herec Jan Tříska a mezzosopranistka Magdalena Kožená. "Program večera a seznam účinkujících je tajný, protože to má být překvapení pro prezidenta," řekl Janis Sidovský, který se na přípravě večera podílí. Prozradil, že na jevišti se společně s orchestrem objeví téměř stovka herců, zpěváků a hudebníků. Autorkou námětu večera je podle něj Dagmar Havlová, která se účastní práce na scénáři.

Nejlevnější lístek za 1000 korun

"Paní Havlová věnuje přípravě večera maximum svého volného času," uvedl mluvčí Havlové Martin Krafl, který nechtěl prozradit nic bližšího. Podobný večer se na počest českého prezidenta konal také loni během jeho zářijové návštěvy Spojených států. "Poctu Václavu Havlovi" bude v Národním divadle natáčet televize Prima, která jej odvysílá ze záznamu v neděli 2. února, poslední den, který stráví Havel v prezidentské funkci. Nejlevnější lístky na večer, který potrvá déle než dvě hodiny, budou stát asi 1000 Kč a výtěžek poputuje na konto nadace prezidentského páru Vize 97.

Havel by si asi vybral Plastiky

Kdyby si měl muzikanty vybírat sám Havel, zřejmě by dal před Gottem s Vondráčkovou přednost třeba undergroundové skupině The Plastic People of the Universe, která v letech normalizace ilegálně koncertovala ve stodole jeho chalupy na Hrádečku. O jeho hudebních láskách svědčí fakt, že bývá často hostem trutnovského rockového festivalu a že mu při návštěvě ve Spojených státech hrál například Lou Reed, který je jeho přítelem. Havel se také několikrát přátelsky setkal se členy Rolling Stones. Přestože Gott a Vondráčková patřili k umělcům, kteří vystupovali také pro exponenty komunistického režimu, účinkovali už i na benefičních koncertech pro Vizi 97.