"Kdyby mně někdo před lety, když jsme začínali, řekl, že s kinematografem dojedu až do Moskvy, myslel bych, že si dělá blázny," svěřil se na čtvrteční besedě v Brně Josef Čadík. Ohlasy v uvedených zemích byly z velké většiny kladné, zvláště na Ukrajině a v Rusku měli vždy vyprodáno. Konkrétně v Mukačevu na Ukrajině, jak řekl Právu, lidé viděli opravdové kino po deseti letech, protože to jejich kamenné je už tak dlouho zavřeno, má dokonce propadlou střechu. Na cestě Čadíkovic kinematografu na východ se podílela Správa českých center a řada sponzorů, prmítalo se gratis. Podle Čadíka již začala jednání o promítání ruských filmů u nás, rozuměj v kinematografu Josefa a Pavla Čadíkových.

Oba bratři vlastní kinematografů více, Josef ale odmítá sdělit přesný počet. Lidé jsou prý zlí, závidí a rádi nadhodnocují skutečné zisky. Dokonce v půjčovnách filmů půjčují Čadíkům filmy až za několikanásobně vyšší částku než ostatním kinům. "Když se vám daří a jste úspěšný, kdekdo vás chce odrat," říká trpce Čadík.

Všechno si ovšem bratři neponechávají. Už v uplynulých letech odevzdávali finanční částky ve prospěch nemocných dětí, letos věnují nadaci Archa Chantal. Její zakladatelka herečka Chantal Poullain oznámila, že peníze převedou na konto Fakultní nemocnice Brno, konkrétně na oddělení ORL a oční, další část nemocnici na Karlově náměstí v Praze.

Kinemotografy Čadíků objíždějí letos v Česku 50 měst. Ve čtyřech se vybírá vstupné, jehož výtěžek bude pro uvedenou nadaci. S úspěchem jezdí kinematograf s českým filmem i na Slovensko. "Dověděl jsem se, že tam nenatáčejí téměř vůbec žádné filmy," podotkl Čadík.