"Objekt bude střežit policie a vstup je možný jen na speciální pozvánky", řekl Právu majitel galerie Miro Smolák. Dodal, že na podvečerní setkání s Woodem mají zákaz vstupu novináři, fotografové i televizní kamery. "Bylo to výslovné přání britské strany," sdělil Smolák. O hudební zpestření se postará Zora Jandová a Zdenek Merta.

"Pozvaní jsou osobnosti politiky, byznysu a kultury. Někteří na tuto akci i na koncert Rolling Stones speciálně přiletí do Prahy, například ruský malíř Jurij Gorbačov. Mezi hosty měl patřil také Karel Gott, ale omluvil se, protože v sobotu má koncert v Rakousku," řekl Smolák

Ronnie Wood byl loni v USA vyhlášen za nejprodávanějšího současného výtvarníka - jeho olejomalba Stones v sépiové se v roce 2002 prodala za 200 tisíc dolarů (přes 5,5 miliónu korun). Výstava jeho uměleckých děl je v Galerii Miro otevřena od 22. července do 7. září denně od 10 do 17 hodin. K vidění tu je 34 exponátů - olejomalby, sítotisky, kresby a kombinované techniky. Většina prací je na prodej: nejlevnější grafika stojí 31 tisíc Kč (plus 22 procent DPH), nejdražší obraz - portrét Elvise Presleyho přijde případného zájemce na 2,7 miliónů Kč (plus DPH).

Ronnie Wood není žádný výtvarný amatér či samouk. Profesionální vzdělání v oboru získal na londýnské Ealing College of Art. Ve své malířské a grafické tvorbě se inspiruje hudbou, ale dotýká se i jiných tématických žánrů. Začínal jako malíř a od 80. let se zabývá i grafikou, dokonce i velmi náročnými technikami jako je dřevořez nebo suchá jehla. V poslední době dává přednost sítotisku a novým možnostem, které pro výtvarníky skýtají digitální technologie.