Pochmurní bristolští triphopoví melancholici, jejichž posledního alba 100th Window se na světě prodalo už 1,5 miliónu kopií, nejsou jedinými hvězdami festivalu. Vystoupit by měl i člen Depeche Mode Andrew Fletcher s dívčím duem Client, v divokých rytmech si libující drum´n´bassová hvězda Roni Size. Na techno scéně se pak objeví tři klíčoví DJové - Jeff Mills, Mauro Picotto a Ritchie Hawtin, známější jako Plastikman. Chybět nebudou ani tuzemské hvězdy Ecstasy Of St Theresa, Southpaw, Orbith, Ladida a Loutka.

Creamfields sice vznikly před jedenácti lety v Anglii a konají se i v Irsku., Argentině, Turecku či Polsku, jejich pořadatelé však chtějí, aby účinkující byly vybíráni podle vkusu publika v každé zemi. Potvrdil to i zástupce anglické strany Joe King: "Je to český festival. Netrvám na tom, že obsazení musí být stejné jako v Liverpoolu, i když se v září domlouváme, které hvězdy bychom chtěli mít v příštím nebo přespříštím roce. Samozřejmě Massive Attack vystupují v Praze i v Liverpoolu, ale jak se festival rozrůstá, program se stále více liší."

Třeba jen v Roudnici je world music stage, kde zahrají balkánská dechovka Koćani Orkestar, jamajský Stanley Beckford Band či Věra Bílá. "Chceme ukázat, že Creamfields nejsou o taneční hudbě, ale o hudbě," uvedl za tuzemské pořadatele Jiří Pokorný.