"Seriál končí vánočními svátky, proto předpokládám, že poslední díl půjde přibližně v té době," slibuje Adamec. Nejsledovanější domácí televize se letos rozhodla vyjít vstříc divákům, kteří poslední dobou nejraději sledují právě domácí seriály. Dosud je mohli vidět jen na ČT, která jich letos vyrábí celkem osm, anebo na Primě, která si kupuje archívní díla Československé televize. Třináctidílná Pojišťovna štěstí, v níž se objeví zhruba sto padesát postav, má Novu stát asi osmdesát miliónů korun.

V malém městě pod horami

Příběh se bude odehrávat ve fiktivním malém městě pod horami, ale natáčet se bude prakticky po celé zemi. Kromě Prahy prý nejčastěji v Benešově a Příbrami. V titulních rolích manželů Dagmar a Tomáše se objeví Kateřina Brožová s Miroslavem Etzlerem. Důležitá, hlavně pro Tomáše, bude i mladá žena jménem Anna. Zahraje si ji Alena Antalová, která získala velkou popularitu jako mladá květinářka v Četnických humoreskách. V roli Tomášova kamaráda Harryho se objeví mladý brněnský herec Igor Bareš, známý hlavně z filmu Alice Nellis Výlet.

Všem hlavním hrdinům je sice okolo pětatřiceti let, jenže v příběhu jsou důležité i postavy rodičů - babiček a dědečků a jejich přátel. A právě to byla pro Novu příležitost, aby oslovila i oblíbené herecké osobnosti. "Podařilo se nám získat Jiřinu Bohdalovou, Jiřinu Jiráskovou nebo Petra Nárožného," zdůrazňuje režisér.

Děj se odehrává v pojišťovně

Děj se sice bude odehrávat v prostředí pojišťovny, jenže to údajně nebude zvlášť důležité. "Náš seriál bude mnohem méně o pojišťovně, než byla Nemocnice na kraji města o nemocnici nebo Sanitka o záchranné službě," ujišťuje Adamec. Pojišťovna je podle něj hlavně nové, pro diváky dosud neobvyklé místo, kde se však mohou zajímavě a věrohodně protínat lidské osudy. "Prostředí dá seriálu jen barvu. Jinak je to hlavně příběh o lásce, rodině a hledání štěstí," přidává se dramaturgyně Šárka Baborovská.

Nova se v minulosti už pokusila o vlastní sitcom, Hospodu, kterou teď úspěšně reprízuje. Klasický seriál zatím nevyrobila údajně proto, že dlouho hledala dobrého scenáristu. "Není to jednoduché, zdatní televizní autoři jako Jaroslav Dietl nebo Jiří Hubač mezi mladými scenáristy nejsou," míní Adamec.

Autorkou je Eva Papoušková

Pojišťovnu štěstí napsala zatím nepříliš známá scenáristka Eva Papoušková. V roce 1994 adaptovala pro Českou televizi hru Karola Sidona Shapirovy rukopisy a před třemi lety napsala televizní pohádku Řád saténových mašlí.

"V Pojišťovně štěstí vyprávím o tom, jak si lidé vysní a narýsují své životy a pro své touhy se hodně nadřou. Všechno už mají na dosah a pak se něco stane, život je najednou naruby. Ale oni najdou jinou cestu. Všichni," tvrdí Papoušková.