Skupina umělců, která Českou republiku nezařazuje do svých turné, má pár společných znaků. I když to neplatí úplně stoprocentně, obecně se dá říci, že k nám nejezdí hlavně americké soulové hvězdy a také kapely řadící se do škatulky "jižanský rock".

Nejezdí k nám Prince, Stevie Wonder (byl tu jednou za minulého režimu), ani Mary J. Blige. Rockeři jako Lynyrd Skynyrd či Allman Brothers Band bez problému vyprodají jakýkoliv americký či západoevropský stadión, střední Evropě se ale vyhýbají jako čert kříži. Je to jen z finančních důvodů?

"Jedním z důvodů jsou finanční podmínky, za kterých sem můžete tyto lidi dostat, ale je to také čas, je problém dostat je sem," říká Russel Katz z agentury Innervisions, která už do Česka přivezla několik legend R´n´B. Katz Novinkám potvrdil, že se do Česka snažil dostat Prince i Stevieho Wondera, ale jednání zatím nikam nedospěla.

Fanouškům tak nezbývá než čekat, nebo kvůli Princovi vyrazit do Londýna. Alespoň u Lynyrd Skynyrd je určitá šance, že nebudete muset letět letadlem, někdy totiž navštěvují německá města. Lístky ale shánějte hodně předem.