A právě tehdejší redaktor Hlasu Ameriky Medek zmíněná hlášení pro film namluvil.

"Medek nemohl domů velkou část svého života kvůli komunistickému režimu, jenž ho k emigraci donutil. V současnosti nemůže ze svého domu ze zdravotních důvodů. Tenkrát i teď pro nás zůstává neznámý, tenkrát i teď jej poznáváme pouze po hlase. To je také důvod, proč je naším záměrem také hra se známým hlasem na trase metra C, kterou Medek po dohodě s Dopravním podnikem namluvil, " řekl Právu mluvčí televize Martin Krafl.

Zároveň dodal, že záměrem televize je vědět, zda si jeho hlas lidé ještě pamatují a jak budou vůbec reagovat na hlas, jenž někteří ještě před několika lety sami tajně doma vyhledávali na rozhlasových přijímačích.

"Reakce cestujících budeme zaznamenávat na kameru. Pevně věříme, že veřejnost na tuto hru přistoupí a že bude zajímavým oživením cestování městskou hromadnou dopravou," dodal Krafl.

V natáčení se bude pokračovat i ve středu.

Tehdejší názvy stanic metra do roku 1990
trasa A Leninova (Dejvická)
trasa B Dukelská (Nové Butovice), Švermova (Jinonice), Moskevská (Anděl)
trasa C Sokolovská (Florenc), Fučíkova (Nádraží Holešovice), Gottwaldova (Vyšehrad), Mládežnická (Pankrác), Primátora Vacka (Roztyly), Budovatelů (Chodov), Družby (Opatov), Kosmonautů (Háje)