Jak jste spokojen se svou kariérou?

Už první kapela, se kterou jsem začínal, Skinny Puppy, se prosadila hned se svou první deskou. Ovlivnili jsme snad půlku Německa. A dosud je řada lidí, kteří se hlásí ke Skinny Puppy a Front Line Assembly. Ovlivnili jsme i Nine Inch Nails a Marilyna Mansona, což je pro mě důležité

Proč jste se v půlce 90. let na desce Millennium odklonili od čisté elektroniky a využili zvuku zkreslených kytar?

Já i Rhys posloucháme nejrůznější druhy hudby, pop, metal i hip hop. Pokud je něco zajímavého, nestarám se o žánr. Inspiruji se co nejvíce elementy. Nemusím nutně mít rád heavymetalovou image na to, aby se mi líbil zvuk metalových kytar. Mohu si vypůjčovat a krást zajímavé prvky odkud jen chci, protože nejsem kytarista, který hraje jen na kytaru, ale používám sampler, takže můžu používat elektroniku, zvuk symfonického orchestru i kytary.

Když bude malíř používat jen dvě barvy, budou jeho obrazy brzy nudné, budou se opakovat, takže bude muset rozšířit paletu. A my rozšiřujeme paletu zvuků.

Proč jste založil tolik pobočných projektů, které měly mnohdy skoro stejné složení jako mateřský soubor?

Nikdy jsem nebyl zaměstnaný, takže jsem měl dost času. A s Rhysem jsme si už na začátku řekli, že jediný způsob, jak můžeme pracovat, vydělávat a vyvíjet se, je vytvářet tolik hudby, kolik jen můžeme. A to nelze pořád se stejnými lidmi. Při každé spolupráci se vždy něco naučíte, takže se postupně zlepšujete. Ale i když mluvím o tom, že jsme si takto vydělávali, nic jsme neudělali jen pro peníze. Ani Delerium, které nám přineslo největší úspěch, píseň Silence se stala celosvětovým hitem a prodalo se dva milióny kusů, takže bychom už mohli jen odpočívat.

Program festivalu