Jak Winter, legendární albín s kytarou, tak soubor známý z filmů Blues Brothers shodou okolností zakončí v Praze evropské turné.

Winter, který se v Praze objeví poprvé, začínal před více než čtyřiceti lety v rodném Beaumontu, kde v černošském Raven clubu vystupovali i Muddy Waters či B. B. King. Právě pod jejich vlivem založili s bratrem Edgarem první kapelu.

Wintra hraní stále naplňuje

Už v roce 1968 prohlásil Wintera časopis Rolling Stone za největší objev po Janis Joplinové. O rok později nahrál úspěšné debutové album, úspěch mu ale přinesl i závislost na heroinu, z níž se počátkem 70. let léčil. Vzápětí přišel s hardrockem, ale později se opět vrátil k bluesovějšímu zvuku. Tehdy natočil čtyři alba s Muddym Watersem, tři z nich získala cenu Grammy.

Winterův styl mísící rock, hardrock a blues přivedl k původně černošské hudbě i bílé posluchače a drží si je už čtyři desítky let. Je to sice dlouho, ale Winter o konci kariéry vůbec nepřemýšlí. Nedávno dokonce prohlásil: "Miluju hraní. Mám štěstí, že mi za to platěj, protože bych to nejspíš dělal i zadarmo, kdybych musel." Vstupenky na pražské koncerty na "Střeláku" lze zakoupit v předprodejích za 680 Kč (jednotlivý koncert) a permanentku na oba za 980, k sezení za 1200 a 1800 Kč.