"Klasika je klasikou proto, že obsahuje věčně platná témata, ale neznamená to, že bychom byli nějakým archívním divadlem. Hrajeme živé divadlo a klademe akcenty na to, co zajímá nás i dnešní publikum," řekl na setkání s novináři zakladatel divadla a jeho umělecký šéf, režisér Sergej Arcibašev, jehož čtyři režie uvidí i čeští diváci.

Ženitba, Revizor, Tři sestry a Hamlet tvoří základní pilíře repertoáru už od jeho založení v 90. letech. "Inscenace se samozřejmě proměňují, snažíme se do nich vnášet nové zkušenosti a dojmy tak, jak umělecky i lidsky dozráváme," komentoval své inscenace Arcibašev, který se jako herec představí v rolích Chlestakova a Hamleta.

Představení budou simultánně tlumočena, ale podle slov Sergeje Arcibaševa si s nimi rozuměli zahraniční diváci i bez překladu. "Jsem velmi zvědavý na reakce pražského publika," těší se šéf Divadla na Pokrovce, který zároveň vede i moskevské Divadlo Majakovského. Na hostování Divadla na Pokrovce jsou ještě k dostání vstupenky v Divadle na Vinohradech a v obvyklé předprodejní síti.