"Důvodem zřejmě bylo to, že od té doby, co jsem opustila škamny konzervatoře, jsem nenapsala snad ani jednu notu a ono mi to chybělo. Tak teď jsem se vyřádila," uvedla Radůza, která při nahrávání proto použila například smyčcový kvartet, varhany, hoboje, spinet, xylofon, vibrafon, banjo, foukací harmoniku či z Turecka dovezený dechový hudební nástroj mey.

Ve studiu Radůze s nahráváním pomohla řada kolegů; bubeník Miloš Dvořáček a baskytarista Jan Jakubec, houslistka Anna Veverková, hobojista Vilém Veverka, banjista Luboš Malina a trumpetista Miloslav Hloucal.

Radůza začínala v 90. letech jako pouliční umělkyně. První album Andělové z nebe vyšlo v roce 2001, následovaly desky ... při mně stůj a V hoře. Spojuje na nich tradici folku, šansónu či hospodské odrhovačky, ale inspiruje se i v chytrém popu a v reggae. K úspěchu jí pomohly také propracované melancholické texty.

Nedávno vydala DVD Půjdu, kam chci. Zachycuje hlavně koncertní materiál natočený loni v Divadle Archa. Fanoušci na něm naleznou 16 písniček, 6 bonusů a jeden videoklip (Blondýnka). Navíc je tu půlhodinový dokument Půjdu, kam chci od režisérky Olgy Špátové, která nahlédla do neznámého soukromí zpěvačky pohybující se zcela mimo prostor ženských magazínů.