Je to moc, anebo málo? Jak pro koho. Sponzoři jsou určitě rádi, diváci ale jasně vzkázali, že udílení cen už bylo letos dost. Evidentně by raději některý z oceněných filmů.

Zábavný pořad televize Nova Volenka tedy relativně snadno získal třikrát větší publikum (53,3 %). Zbytek zvolil reprízu německé Kriminálky Kolín (21,4 %) a nepatrná část na Večer věnovaný poustevníkům na ČT 2.

V neděli se divákům opět nejvíc zavděčila Nova. Pořad sešitý z domácího videa Natočto!, který dosud sledovala třetina publika, se najednou ocitl v čele. Díval se na něj každý druhý. Jenže k úspěchu si Nova nepomohla sama, poděkovat může hlavně konkurenční ČT. Když zahájila prázdninové neděle rodinnými komediemi Marie Poledňákové, rázem získala víc než 60 % trhu. Tentokrát ale vrátila na obrazovku "vážný" film, Ikarův pád s Vladimírem Menšíkem v hlavní roli, a získala jen 22 % publika.

Je to moc, anebo málo? Jak se to vezme. Zatímco na Nově vládne ryčná zábava, ČT 1 nenabídla sebemenší příležitost k bezstarostnému úsměvu. 22 % se proto dá číst také jako srdečný vzkaz z českých obýváků Vladimíru Menšíkovi.

Nova vsadila na silvestrovskou zábavu

Už několik týdnů sugeruje Nova divákům letní pohodu s pomocí latinskoamerické exotiky, ale do prázdninově vybarveného programu suverénně přibalí i staronovou silvestrovskou zábavu. Co na tom? řekli si v pondělí večer diváci. K obrazovkám se usadilo 1,2 miliónu lidí (38 % publika). Panamák dolů, Zaza může začít prodávat sáňky.

Jen o pár tisíc lidí méně dalo přednost reprízovanému seriálu Nemocnice na kraji města, který vysílá ČT 1. Pouze Prima, která do omrzení točí do kola Komisaře Rexe, nejpíš už omrzela. V pondělí vysílala pro necelých 15 % diváků.