Film, označovaný jako něco mezi westernem, thrillerem a řeckou tragédií, vypráví drsný, krvavý příběh o kufru plném peněz, honbou za ním, a tedy i za tím, kdo ho má v rukou, a o mnoha mrtvých. Do hlavních rolí obsadili Coenové Jo-she Brolina, Javiera Bardema, Tommyho Lee Jonese a Woodyho Harrelsona.

Osmdesátá léta, prérie, maringotka a v ní muž, žena a puška. Dobrý život. Jednoho dne muž narazí na skupinu aut, stojící v podivné formaci v krajině. Záhy zjistí, že auta nemá kdo řídit, protože všichni jsou mrtví. V jednom z aut je ale kufr naditý dolary. Kdo by odolal? A kdo by se naopak nechal o takový balík připravit náhodným kolemjdoucím?

Bardem zabiják

Ve filmu, jak káže předloha a jak jsme u Coenů zvyklí, se nešetří mrtvolami, ale ani humorem - sarkastickým vůči marnému pachtění za něčím, co sice za jistých okolností může život zpříjemnit, ale za okolností jiných ho nedokáže zachovat.

Kniha, která u nás před nedávnem vyšla, sice nepatří k humoristické literatuře, přesto Ethan Coen tvrdí: "Ten humor, který je ve filmu, jsme v ní přečetli. Neměli jsme rozhodně ambice cokoliv k předloze doplňovat nebo nahrazovat, chtěli jsme vyprávět v žánru, v jakém je napsaná."

Javier Bardem, který hraje psychopatického zabijáka, o zařazení této role do své filmografie řekl: "Rozhoduji se vždycky nejdřív podle příběhu a pak podle postavy, kterou mi nabídnou. Tady jsem se neměl prakticky o čem rozhodovat, protože obojí mě nadchlo, a navíc hrát u Coenů a být teď s nimi v Cannes je něco, o čem jsem ani nesnil." V českých kinech bude mít film premiéru 18. října.