Schwarzenegger, který si užívá velmi úspěšnou politickou kariéru, patrně nemá čas ani zájem hrát v dalších filmech. Firma Halcyon Company přesto zakoupila příslušná práva a ohlásila hned tři nové díly.

Terminátor 4 se má objevit na plátnech v roce 2009. Scénář sepsali John Brancato a Michael Ferris. Produkce se ujme Moritz Borman, který už pracoval na Terminátorovi 3.

Není známo, kdo bude film režírovat, ani kdo v něm bude hrát. Schwarzenegger to ale stoprocentně nebude, jeho tiskový mluvčí sdělil, že guvernér nemá o projektu ani ponětí.

Film Terminátor natočený v roce 1984 s minimálním rozpočtem udělal z tehdy nevýrazného herce se směšným rakouským přízvukem světovou megahvězdu. Po této revoluční temné sci-fi už se v Hollywoodu Schwwarzeneggerovi nikdo nevysmíval a jeho příjmy za další role prudce narostly.

Terminátor jako soap-opera?

Následovaly dva další díly a loni se začalo mluvit i o TV seriálu. Nastavovaná terminátorská kaše nás tedy čeká i doma na obrazovkách. Seriál nazvaný The Sarah Connor Chronicles se má zabývat hlavně postavou Sáry a jejího syna Johna Connora a časově se má vtisknout někam mezi děj Terminátora 2 a 3.

Pilotní epizodou seriálu byl pověřen scénárista Josh Friedman a ten řekl, že nepůjde o čistě akční seriál plný střílení a automobilových honiček. Uvedl, že tam bude "akce i rodinné drama."