Polovina alba Chinese Democracy je - tentokrát ve špičkové kvalitě -k dispozici na internetu na legálních hudebních serverech a zcela zadarmo.

Axl Rose sliboval desku tolik let, že se každé další prohlášení o brzkém vydání stávalo vtipem. Skladby prý stále vylepšoval, několikrát změnil sestavu. Některé nahrávky skutečně existují již od roku 2001, nyní se vrátily a znějí trochu jinak. Ve studiové kvalitě jsou na internetu písničky Chinese Democracy, The Blues, IRS, Madagascar a There Was a Time [klikněte zde].

Na jiné stránce jsou v nabídce živáky, ovšem podstatně méně kvalitní. [klikněte zde]

Původní sestava? Slash není proti

Původní Guns'n'Roses, kteří vládli rocku na přelomu 80. a 90. let, se dávno rozpadli a Axl Rose je jediným původním členem skupiny. Slash vydává vlastní alba stejně jako Izzy Stradlin. Steve Adler rozjel vlastní kapelu Adler's Appetite, která koncertuje i v Evropě a jak název napovídá, hraje i hity z desky Appetite for Destruction. Bývalé členy Guns'n'Roses můžete vidět také ve skupině Velvet Revolver (Duff McKagan, Matt Sorum a Slash).

Nedávno se objevila v médiích zpráva o tom, že Slash považuje za možné vrátit se k původní sestavě a koncertovat. Chování členů Guns'n'Roses je však zcela nepředvídatelné. Axl před časem podával žalobu na bývalé kolegy kvůli právům na staré písně. Kytarista Slash už v minulosti Axla také žaloval.