Michal Prokop je proslulou tváří výborné české rockové skupiny Framus 5. Začal už v šedesátých letech, známá jsou zejména pozdější alba Yesterday (1984) a následující Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti ... (1989). V devadesátých letech se vrhnul do světa politiky, byl poslancem a náměstkem ministra kultury. Moderuje také televizní pořad Krásný ztráty.

Na dotaz čtenáře, kdo je "vysněným" hostem jeho pořadu Krásný ztráty, Prokop uvedl: "Takových mám několik. Někdy není snadné hosta sehnat, zvláště protože máme na natáčení na půl roku dopředu pevné termíny a je vždy potřeba vyprodukovat celou dvojici. Někteří hosté mému pozvání zatím odolávají z různých důvodů. Řadu takových jsem nakonec do pořadu získal, a tak věřím, že se mi podaří nakonec získat i Jarka Nohavicu nebo Zdeňka Svěráka."

Do pollitiky prý šel Prokop v 90. letech proto, že chtěl "zkusit doopravdy to, o čem  v posledních dvou letech zpíval." Svou politickou orientaci popisuje jako " pravičák se zdravým rozumem."

Většina dotazů směřovala na hudbu. "První písnička, kterou jsem zpíval, se jmenuje Boom Boom. Napsal ji John Lee Hooker, zpíval jsem to poprvé v lednu 1967 a zpívám ji dodnes," uvedl Prokop. Čtenáře zajímal i vznik velkého hitu Kolej Yesterday. Bylo to v roce 1983 a napsali ji pánové Skoumal a Šrut. To, že ji Prokop natočil, bylo zásluhou tehdejšího producenta Ladislava Kantora, který mu ji přinesl. Na DVD z Lucerny ji můžete vidět i slyšet v podání jejího autora Petra Skoumala.

Zároveň Prokop přiznal, že v 70. letech dělal špatnou pop music. "Máte pravdu, považuji to za nejhorší období své tvorby, byla to velká skepse, rezignace, byla to největší profesní chyba mého života," napsal čtenáři.

Otázky a odpovědi Michala Prokopa ZDE