Příběh o Peteru Parkerovi v převleku pavoučího muže se představil na světové premiéře v druhé polovině dubna v Tokiu. Poté putovala evropskými městy. Vydělal už 227 miliónů dolarů.

Po premiéře ve Spojených státech je celosvětová tržba 375 miliónů dolarů. Podařilo se mu už tak překonat rozpočet, který se díky digitálním trikům vyšplhal na úctyhodných 225 miliónů.

Po vstupu filmu do kin se hned objevili pirátské kopie. [celá zpráva]

Do kin vtrhne i třetí pokračování Shreka

Mezi očekávané kasovní trháky léta bude patřit i třetí pokračování animovaného zeleného zlobra Shreka, jenž bude o diváky soupeřit s pátým dílem Harryho Pottera či třetím dílem Pirátů z Karibiku.

Digitálně animovaný Shrek se v dabingu může pochlubit takovými jmény jako Cameron Diazová, Justin Timberlake nebo Eddie Murphy.

Digitální triky a animace zahlcují kina

Současná filmová tvroba láká diváky na nejrůznější digitální triky či animace, do kterých se tvůrci nebojí investovat desítky miliónů dolarů. Vlastní počítačová studia založil DreamWorks, 20th Century Fox i Warner Bros. Do kin vstoupí v letošním roce více než desítka celovečerních, počítačem animovaných pohádek.

Zahlcením trhu velkoprodukcí digitálně animovaných filmů však varují američtí filmoví publicisté i experti zábavního trhu. "Diváci se už zanedlouho mohou přesytit," uvedla pro deník The New York Times Laura Holsonová.