"Vždy vpřed a nikdy zpátky," řekl spoluzakladatel akce dr. Motte. Zájem je prý stále dostačující, i když ještě před zahájení tvrdili pořadatelé, že přijde-li méně než 600 000 lidí, festival nebude nadále možné pořádat. V dobách největší slávy příjíždělo do Berlína 1,5 miliónu lidí.

Akce se obešla bez větších incidentů. V kritickém stavu je jediný účastník, 30letý muž, který se nebezpečně zranil na hlavě při pádu ze zídky. Jiný muž se vážně zranil na páteři, když spadl ze sloupu pouličního osvětlení. Ošetřovatelé se museli postarat o 3415 fanoušků techno hudby, 395 jich muselo být ošetřeno v nemocnicích.

Svou roli letos opět hrál alkohol i syntetická droga extáze, i když té se podle policie konzumovalo letos méně než v minulosti. Policisté zadrželi 56 osob za obchod s drogami nebo za jejich držení, celkem ovšem bylo zadrženo 190 lidí.

Park Tiergarten, který se rozkládá po obou stranách třídy 17. června, byl letos poprvé obehnán drátěným plotem. Pořadatelé tak chtěli zabránit hlavně ničení porostů a jejich zaneřádění odpadky a výkaly. Odpadků je proto letos méně, než v minulých letech, asi 80 tun.