Jako bonus nabízejí posluchačům hlas autorů s vyprávěním o tom, jak jejich knihy vznikaly. Petr Peřina z hudebního portálu i-legálně.cz oznámil možnost stáhnout si je přímo z internetu. Na chráněném formátu audioknihy stojí 199 Kč, v maloobchodu 249 Kč.

Šabach zavzpomínal, jak si kdysi oblíbil četbu Miroslava Horníčka knihy Tři muži ve člunu, která vyšla na vinylové desce: "Úplně jsem ji ohobloval, jak jsem ji poslouchal pořád dokola. Musel jsem si jít koupit novou." Viewegh byl zvyklý s rodiči poslouchat v rozhlase odpolední četbu na pokračování, například Let do neznáma Arthura Haileyho. "I jako učitel jsem se přesvědčil, že je to cesta, jak dostat text k dětem, které nečtou," dodal.

Slavnostní zahájení veletrhu ve čtvrtek v 10 hodin doprovodilo v multimediálním sále promítání filmu Karla Kachyni Láska mezi kapkami deště podle literární předlohy Vladimíra Kaliny. V 16 hodin to bude Spalovač mrtvol Juraje Herze natočený podle knihy Ladislava Fukse.

Čtvrteční program určený odborné i široké veřejnosti se vstupným 120 Kč nabízí od 13.30 až do 19 hodin sérii přednášek a besed věnovaných podmínkám výroby a distribuce knih v Evropské unii, podmínkám elektronického trhu i právnímu rámci EU. Od 15 hodin se v Literární kavárně představí slovenští spisovatelé Dušan Mitana a Petr Krištúfek.