"Live Earth nabídne nejlepší umělce světa na sedmi světadílech, aby přiměl obrovské celosvětové publikum k jednání proti globálnímu oteplování," uvedl zakladatel a šéf Live Earth Kevin Wall. Projekt podporuje mimo jiné i bývalý americký viceprezident Al Gore.

Koncerty se mají konat na sedmi kontinentech. Konkrétně ve Wembley vystoupí Red Hot Chili Peppers, Genesis, James Blunt, John Legend, Keane, Madonna, Razorlight a spousta dalších. V USA je na programu navíc např. Roger Waters a The Police. Koncert se má přenášet do 120 zemí světa a celkové publikum by tak teoreticky mohlo narůst až do řádu miliard.

Najdou se i podnikavci, kteří se snaží na podobných charitativních akcích vydělat. Internetová aukční síň eBay musela zakázat spekulování se vstupenkami na podobný koncert Live 8, které lidé vyhráli v roce 2005.

Tentokrát eBay předem upozorňuje, že lidé, kteří budou prodávat lístky na Live Earth, budou muset odevzdat nejméně 20% konečné ceny na dobročinné účely, např. organizaci Stop Climate Chaos, která je oficiálním partnerem koncertu.