Zatímco hollywoodského herce Morgana Freemana, který ve snímku ztvárnil jednu z rolí, přivítalo před projekcí do posledního místa zaplněné hlediště, v průběhu představení mnoho filmových fanoušků sál zklamaně opustilo. Na prostoduchý příběh komerčního snímku, líčícího boj několika starších přátel na opuštěném místě uprostřed divočiny proti mimozemským vetřelcům, reagovali diváci často smíchem

Před projekcí snímku Freeman, jenž  má v závěru festivalu převzít cenu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, řekl divákům: "Budu velmi stručný. Byl jsem požádán, abych sem přijel a uvedl tento film, ale to nemám v úmyslu. Chci jenom říci, že mne velmi těší být tu společně s vámi. Jsem moc šťastný z vašeho přijetí." Film se podle jeho slov představí sám. "Doufám, že se vám bude líbit," dodal sympatický černošský herec před začátkem noční projekce.

:.Tipy Novinek
Fotogalerie z festivalu
Festivalový deníček Tomáše Baldýnského

V Pavučině snů, která se v českých kinech objeví už dnes, populární černošský herec hraje šíleného kapitána, který v lesích honí mimozemšťany a ničí přitom vše, co se mu připlete do cesty. Snímek byl inspirován románem Stephena Kinga. Čtveřice kamarádů z dětství se v něm vypraví do lovecké chatky hluboko v lesích. Nemocný cizinec, který tam dorazí, za podivných okolností zemře a ukáže se, že byl nakažen bizarním mimozemským parazitem. Přátelé se musí utkat nejen sami se sebou, ale i s tajným vojenským komandem pro boj s mimozemšťany.