České premiéry Sexu v šestém patře se režijně ujal zkušený principál Tomáš Töpfer. Tři v detailech rozdílné byty vymyslel David Bazika, kostýmy od nonšalantnosti majitele činžáku po čtyřprocentní růžovost jeho synka Klára Fonová.

Sex nabízí rozkošné hrátky. Dá se posmutněle zanotovat "sexem sek‘ jsem", v angličtině zase pobaví žertovný název: Sex On the Sixth Floor. Košilaté historky jsou ale stejně vtipné tam i tu. Starají se o to Sandra Pogodová (čtyři role), Zdeněk Maryška a Mario Kubec. Ve Vytrvalosti nevědí nemladý Oscar (Kubec) a staropanenská Julie (Pogodová), jak to udělat, aby to konečně zažili. Když už je sex na spadnutí, všechno překazí přítel (Maryška): V restauraci La cucaracha (Švábice), kam byl odeslán, měli zavřeno.

V Obojetnosti si Maryška (policista Connor) střihne rozkošnou blondýnu, do které se zamiluje nepolapitelný lupič Catman (Kočičí muž, Kubec). Jeho lásku podporuje nakonec i Catmanova matka (Pogodová), majitelka nevěstince. Ve Frustraci má strádající herečka (Pogodová) přesvědčit pana Wychoffa (Maryška), že jeho synek Desmond (Kubec) je homosexuál, a tudíž ho bude moci vydědit. Opak se ukáže být pravdou, ke spokojenosti všech. I méně náročných diváků. Jenom z přestávky ještě před koncem druhé části jsou všichni tumpachoví. Myslím, že to je lehce odstranitelná vada.

Komorní Fidlovačka Praha - John Patrick: Sex v šestém patře. Režie Tomáš Töpfer, přeložil Jiří Fisher, dramaturgie Helena Šimáčková, scéna David Bazika, kostýmy Klára Fonová, hudba Ondřej Brousek. Česká premiéra 29. března 2007.