"Ještě na ní trošku pracuji. Doufám, že ji nezahodím, že ji dodělám ke své spokojenosti," řekl někdejší prezident. Odmítl prozradit, jaké téma jeho nové dílo zpracovává. Zatím ani neřekl, které divadlo by ji případně mohlo premiérově uvést. Hru prý bude nabízet, až bude hotová.

Havel je autorem více než desítky divadelních her. V 60. letech, kdy jako autor začínal, bylo jeho jméno spojeno především s Divadlem Na zábradlí. Mezi nejznámější Havlovy dramatické počiny patří například Zahradní slavnost, Audience, Vernisáž nebo Largo Desolato.

Havlovo dílo, které čerpá z postupů absurdního dramatu, bylo trnem v očích totalitního komunistického režimu. Havel byl také jako jeden z vrcholných představitelů tehdejšího disentu pronásledován a vězněn. Jeho hry tak zaznamenávaly úspěchy především na zahraničních scénách.

Havel se po svém zvolení do prezidentského úřadu po revoluci v roce 1989 odmlčel a veřejnost na jeho novou divadelní hru stále čeká. V 90. letech publikoval především své prezidentské projevy. Jeho posledním vydaným titulem je kniha rozhovorů s Karlem Hvížďalou Prosím stručně z roku 2006.