Zavzpomínejte na začátek devadesátých let, kdy s vámi zažíval hip hop opravdový boom.

Bylo to úžasné období, mám na ně ty nejlepší vzpomínky. Večírky, blázinec kolem. Spojovala se s tím ohromná zábava a současně štěstí, že jsme mohli dělat to, co jsme cítili. Byli jsme přijati a spolu s Run DMC a Public Enemy jsme odhalovali lidem v Americe i jinde problémy ulice. Pro mě osobně to byla jediná cesta, spolu s B-Realem, mým kolegou v kapele, jsme věděli, že je správná. Mám rád rock and roll, miluji metal, ale hip hop je záležitost ulice a já z ní pocházím.

Rap  je také spojen s válkami pouličních gangů. Proč je za ním tolik agresivity?

Ty gangy, o kterých hovoříte, kolikrát nemají s naším sdělením co do činění. Jsou to válečníci z podstaty. Mezi kapelami nejde o války, ale spíš o soutěžení. Potřebujeme ho k tomu, abychom byli lepší a lepší.

Rap se dnes nevěnují jen černoši. Obrovské úspěchy slaví Eminem. Co si o něm myslíte?

Víte, já jsem velice rád, že se Eminem objevil. Díky němu se hip hop dostal tam, kde jsme ho nečekali. Je to komerční záležitost. V tomhle duchu to nastartovali Run DMC. Hip hop v rádiu, kdo by to byl kdy řekl.

Takže má hip hop podle vás v současné době na hudební scéně důležité místo?

Tak důležité, jako nikdy předtím, opravdu. Je to tím, že přišly nové tváře a všechno to posunuly. Jejich význam je obrovský a já jim za to děkuji.

Proslavil vás soundtrack k filmu Judgement Night z roku 1993. Jak na realizaci desky vzpomínáte?

Tehdy za námi přišel náš manažer s nápadem, abychom se na to album spojili s rockovými skupinami. Moc se nám to líbilo. Vždycky jsem cítil respekt ke skupinám Pearl Jam a Sonic Youth, s nimiž jsme tehdy nahrávali. Jakmile deska vyšla, vzniklo mnoho nových skupin. Popohnala je kupředu, oživila celou scénu. Je skvělé, že jsme mohli být u toho.

Jaké je motto vašeho náhledu na hip hop?

Pro nás je to stejné, jako pro malíře namalovat obraz. Malíř má před sebou plátno a vyjádří se na ně, my to děláme skrz hip-hop. Je to jediný způsob, jak hlas ulice vyslat do světa. Čím je to tvrdší, tím je to jasnější. Nikdy bych tenhle způsob tvorby nevyměnil. Když za námi přijde někdo, kdo díky našim písničkám změnil životní styl, je to pro nás neuvěřitelná motivace.

Cypress Hill se nikdy netajili svým obdivem k marihuaně. Trvá to stále?

Bojujeme za ni, protože je to boží rostlina. Je to dar přírody a pomáhá nám spoustu věcí pochopit. Navíc málokdo doceňuje její léčivé účinky. Marihuana je důležitá pro lidi, kteří dělají hip hop. Je podstatná pro Cypress Hill.