"Přihlásilo se víc lidí, než jsme čekali," řekl pořadatel soutěže David Gaydečka. "Je vidět, že to jsou lidé, kteří mají nadhled a nejsou to žádní začátečníci, kteří by si narychlo vymysleli písničku někde v kuchyni," konstatoval.

 Pravidla soutěže podle Gaydečky oslovila zejména starší tvůrce; věkový průměr dnešních soutěžících byl kolem 30 let. "Soutěž není pro žádné teenagery, je lepší, když už tvůrci mají něco za sebou," míní Gaydečka.

Jako hosté prvního semifinálového večera vystoupili Petr Bende a Lenka Dusilová. Další semifinálový večer se bude konat 1. března, jeho hosty budou Jiří Suchý a Věra Heřmanová. Lenka Filipová a Ivan Hlas, který celou soutěž inicioval, se představí 15. března; hosty následujícího koncertu 29. března budou Julian Záhorovský a Slávek Janoušek.

Zbývající dvě semifinále se uskuteční 5. a 12. dubna, vystoupí na nich Oskar Petr, Roman Dragoun, Václav Koubek a Jana Vébrová.

Nejlepší tři skladby z každého semifinálového večera vybrali společně se členy poroty posluchači; další hlasování o vítězné písni se uskuteční prostřednictvím internetové stránky www.ceskohledapisnicku.cz. Celou soutěž uzavře 24. dubna finálový večer.