"Drahe robki, syncy, děcka, partyjo, prostě všecy!... Jak sem před dvuma rokami začinal psať prvni dřyst, ani ve snu by mě něnapadlo, kaj se to až dostaně a jake z teho budě halo. A dik za to vam všeckim! Tuž ale posledni dobu mě to jaksyk zmaha. Dluho sem važil, zvažoval a prevažoval, až sem se rozhodnul, že idealni pryležitosť, jak zavřeť kram, je dvulete vyroči. Něpravim, že balim kufry a valim za Viktorem a už o mě nikdy něuslyšitě...," rozloučil se na svém blogu, který už také skončil.

Ostravak, "kery piše, jak mu kratky zobak narost", se na netu objevil poprvé na Vánoce v roce 2004. Internetový deník, www.ostravak.bloguje.cz, kde psal své vtipné komentáře, se stal nejoblíbenějším v loňském roce, čímž si vysloužil Křišťálovou lupu.

V Ostravakově knižní novince se stanete svědky jeho "kotrmelců" z druhé poloviny minulého roku. Také se dozvíte, že se Ostravak dokáže vypořádat s útočícím rojem vos lépe než filmový hrdina ("Ten, kery tancuje s vosami"), zjistíte, proč mu záleží na tom, aby se naučil hrát scrabble, a také, jak vypadá rodinná narozeninová oslava. Prozradí, jak si léčí depresi a podíváte se s ním, jak vypadají předvánoční nákupy v "šokinparku".

Ostravak v televizi i v divadle

Jako bonus v knize najdete několik dosud v tištěné podobě nepublikovaných příběhů pod společným názvem Co v denikach něbylo a opět se můžete pokochat autorovými ilustracemi. Pro věrné příznivce připravuje nakladatelství ještě druhý výběr jeho svérázných přirovnání s názvem Fajne dřysty 2.

Deniku Ostravaka se letos chopila Česká televize. Čtyřicetidílný pořad věnuje jeho vtipně popsaným zážitkům, které čtou známí herci, týdně čtvrthodinku. A chystá se i loutkové představení, které čerpá z deníkových zápisků. "Enem se to přectavtě - Ostravak na špagatkach, tuž sranda jak cyp, no ni?" napsal Ostravak na rozloučenou.