Zpráva zní neuvěřitelně a vyvolává určitá podezření. Sharon Osbournová, která ve skutečnosti řídí celou akci (Ozzy je spíše maskot), říká, že ceny neustále stoupají a kdyby festival pokračoval stejným způsobem jako doteď, neměli by letos jinou možnost než opět zdražit. "Chceme, aby si mladí mohli dovolit přijít a užít si to," tvrdí altruisticky Osbournová.

Přemýšlivější fanoušci ale tuší, že tady něco není v pořádku. Proč by někdo pouštěl lidi na velký festival zadarmo a kdo bude platit kapely, pronájmy a ochranku? Finta je v tom, že na koncerty nebude moci úplně každý. Zájemci musí jít na internetové stránky Ozzfestu a vyhledat tam odkazy, které je přesměrují na stránky sponzorů a teprve tam si za určitých podmínek (pravděpodobně budete muset udat své osobní údaje, email a podobně) zajistit vstup.

Druhý problém je, že na Ozzfestu nevystupují kromě Ozzyho Osbourna skutečné hvězdy, ale spíše "metalové kapely, o kterých jste nikdy neslyšeli", jak vtipně poznamenal jeden diskutér na serveru časopisu RollingStone. Přesto je to zajímavý projekt a možná inspirace pro české agentury. 

Zbývá dodat, že Ozzy Osbourne pravděpodobně v létě vystoupí v pražské Sazka Aréně, ale to zadarmo určitě nebude. [celá zpráva]