Soubor, který existuje nějakých patnáct let, skvěle kombinuje punkovou údernost s folkem a irskou lidovou hudbou. Přitom jeho písně nejsou plytké, neboť v nich prezentuje svoje názory na společnost. Skupina se nikdy nezpronevěřila svému pojetí, i když během let se její tvorba proměňovala.

Po energickém Levelling The Land přišel rockový Zeitgeist, následující Mouth To Mouth zase představovalo příklon k folku. Poklidnější Hello Pig pak ukázalo, že ani v na přelomu tisíciletí skupina neupadla do klišé a snaží se hledat nové formy vyjádření.

Měnilo se i vyznění textů. "Třeba na Mouth To Mouth sice není mnoho takzvaně politických písní," uvedl baskytarista Jeremy, "což však neznamená, že bychom změnili názory na politiku a politiky, jen jsme se nechtěli opakovat. Pořád vidíme, že hudba a politika jsou propojené."

Přestože v tvorbě souboru byly vždy patrné folkové vlivy, skupina se touto scénou podle Jeremyho necítila nikdy spjatá: "Pokud se něco zajímavého na folkové scéně děje, my o tom nevíme, jsme příliš svázání s rockem. Když jsme začínali, cítili jsme se spřízněni s Chumbawambou, s jejímiž členy jsme pořád dobrými přáteli. I když na nás také působil Bob Marley, našimi hrdiny byli The Clash a Led Zeppelin."