Legrace je založena na jednom malém nedorozumění respektive velké schválnosti: programátor Jerry, nešťastný z toho, že ho opustila dívka, uposlechne rady svého tlustého dobrosrdečného kamaráda Nicka, že nejlepším lékem bude seznamovací zájezd po moři. Netuší ale, jak daleko může zajít zlomyslnost agenta cestovní kanceláře. Ten jim prodá plavbu, určenou pro homosexuály, což oba dívek chtiví muži zjistí až na širém moři.

Pár nápadů se rychle vyčerpalo

Jejich počáteční zoufalství se začne rozplývat ve chvíli, kdy si Jerry všimne, že na lodi jedna slečna přece jen je. Dokonale se rozplyne i Nick, když na palubu přibude ztroskotaný tým mladých, bujnými vnadami i bujarostí opatřených Švédek, které cestují na závody v opalování.

Nelze tvrdit, že to je jako nápad na komedii úplně mizerné. To divák zjistí až ve chvíli, kdy se avízovaná a zpočátku docela svižná legrace začne zjevovat ve vší topornosti, bezzubosti a pitvoření, což s přibývajícími minutami nastupuje na místo valem mizejících nápadů

Klišé muže převlečeného za ženu

Princip muže, převlečeného za ženu, tak báječně kdysi využitý ve filmech Někdo to rád horké nebo Tootsie, přestává fungovat stejně rychle jako humor postavený na tom, že se dva heterosexuálové mezi homosexuály snaží předstírat jinou orientaci než je jim vlastní. Nelze snad ani tvrdit, že to je třeba vůči homosexuálům urážlivé: je to jen docela hloupé a místy na hranici vkusu.

Cuba Gooding jr. v roli Jerryho jakoby neuměl víc, než se šklebit, Horatio Sanz jako Nick je prostě tlusťoch a Roselyn Sanchezová v roli Gabriely hezká. Dívky z opalovacího týmu jsou sice vnadné, slunce svítí, mořská voda stříká, sem tam nějaký fórek přece jen padne. Na hodně nenáročné odpoledne to může stačit, ale možná by bylo lepší se vypravit za vlastními prázdninovými hrátkami někam k vodě.

Plnou parou vzad! USA/Německo, 2002 Režie: Mort Nathan, Scénář: Mort Nathan, William Bigelow, Kamera: Shawn Maurer, Hrají: Cuba Gooding jr., Horatio Sanz, Roselyn Sanchezová a další.