V poslední době se mu svět spíše vysmívá, ale v minulosti byl neohroženým králem popu a jeho staré písničky jsou nezapomenutelné. Jak je možné, že to s ním jde tak z kopce?

Podle zahraničních serverů se Jackson v těchto dnech pohybuje po USA a také krátce hovořil s tiskovými agenturami. Vůbec neodpovídal na otázky, jen přečetl prohlášení o tom, že pojede do Japonska, že miluje japonské fanoušky a že se cítí dobře. Na svém bizarním turné bude s fanoušky večeřet, poslouchat hudbu a jednu minutu s ním smějí mluvit - za to zaplatí v přepočtu až 70 000 korun!

Koncem minulého roku Jackson převzal v Londýně diamantovou desku udělovanou interpretům, kteří prodají více než 100 miliónů alb. Celé vystoupení ale působilo tragikomicky. S dětským sborem zazpíval jen část charitativního singlu We Are The World a působil nejistě hlasově i chováním.

Některým fanynkám bylo do breku, když ho viděly. Martina Chavez, která kvůli jediné písničce přijela až z Birminghamu a zaplatila 180 Euro za vstupenku a cestu, měla slzy na krajíčku: "Jacko vypadal jako smrt a zazpíval tři verše." Jackson tvrdí, že se vrátí na výsluní s novou řadovou deskou, kterou natáčí v Bahrajnu.