Na rozdíl od Villazóna Calleja v Praze debutuje, Česko a Prahu však zná - zpíval před čtyřmi lety v Českých Budějovicích na Slavnostech Emy Destinnové a v Praze byl mnohokrát jako turista. "Na koncertě v Budějovicích jsem byl teprve na počátku své kariéry, od té doby jsem se mnoho zlepšil," vzpomíná Calleja, jemuž bude koncem ledna 29 let.

Geograficky má jeho rodná Malta nejblíže k italské Sicílii a hudebně k italské opeře. Callejovo jméno je sice španělského původu, ale jeho nositel zdůrazňuje nešpanělskou výslovnost Kaleja. Pro mladíka z nehudební rodiny bylo rozhodující setkání s Carusem: "Ve filmu s Mariou Lanzou o Carusovi mne okouzlil jeho zpěv. Rozhodl jsem se stát zpěvákem, i když mi bylo pouze 15 let."

Nyní ho světová kritika označuje za nástupce slavného pěvce a společně s Villazónem za hvězdné tenoristy současnosti. Calleja má za sebou dvě sólové CD u Deccy a jeho doménou jsou lyrické role v italských operách Donizettiho a Verdiho.

"Z českých pěvců a pěvkyň znám z historie Jarmilu Novotnou a hodně jsem poslouchal její nahrávky. Učil jsem se hodně i z desek slovenského tenoristy Petera Dvorského, sám jsem zpíval na jevišti s Editou Gruberovou," se svěřil Calleja Právu. Protože neumí česky, nechce však v českých operách zpívat. Doma si rád zazpívá i pop a jazz. "Manželka, rovněž operní pěvkyně, mne však vždycky hubuje, takže si musím před ní dávat pozor," směje se.