Potom se představila na jevišti Metropolitní opery jako Idamante v Mozartově opeře Idomeneo, nastudované dirigentem Jamesem Levinem. Představení vysílal rozhlas, jednu z repríz tuto sobotu v přímém přenosu převzala i stanice Vltava Českého rozhlasu. Představení otevřelo 76. rozhlasovou sezónu Metropolitní opery, během níž se z tohoto divadla po vlnách rozhlasu dostane k publiku na dvacet oper.

Sobotní odpolední představení se vysílají od Vánoc roku 1931. Opery z MET tak každoročně vyslechne jedenáct miliónů lidí ve 40 zemích pěti kontinentů. Celkem už to bylo přes 1400 představení více než 150 operních děl. Kožená se v USA také setkala s bývalým prezidentem Václavem Havlem, který navštívil s manželkou Dagmar její recitál a operní představení.

Zpěvačka se účastnila závěru festivalu Havlových her v New Yorku. Po návratu do Evropy se pěvkyně chystá na evropské turné s orchestrem Il Giardino Armonico s Mozartovými áriemi, program vychází z dramaturgie její letošní kompaktní desky. Nahrávka vyšla v září a za necelé tři měsíce se jí na mezinárodním trhu podle agentury CEMA už prodalo bezmála 50 tisíc kusů. U klasické hudby je to považováno za úspěch. Na závěr roku vystoupí na třech silvestrovských galakoncertech s Berlínskou filharmonií, kterou bude řídit její životní partner Sir Simon Rattle. Program bude zaznamenán televizní stanicí ZDF a má být vydán na DVD.