"Všichni se mě ptají, jak si mi tu líbí, jakoby chtěli odpustek," žertoval s diváky Nohavica, který navštívil Brusel poprvé. "Tak zazpívám píseň Babylon," řekl.

"Jsem rád, že je Evropa otevřená, jsem rád, že po ní mohu cestovat, ale bojím se, že k cíli vedou různé cesty, a nevím, jestli jsou všechny správné," poznamenal v rozhovoru před koncertem, "ale nechci svou skepsi k EU rozvádět, protože jsem v náladě předkoncertové a předvánoční," dodal.

Přišel Špidla

Během vystoupení pak dovedl k nadšení publikum, které bylo tak či onak většinou spojeno s unií - od diplomatů přes úředníky až po eurokomisaře Vladimíra Špidlu. "Jsem rád, že mohu zazpívat svému česko-slovensko-polskému bermudskému trojúhelníku, lidem z mého regionu, kteří tady žijí a pracují", řekl třiapadesátiletý Nohavica, který zaplnil prestižní sál v bruselském Flagey.

Publikum se ani v Bruselu zřejmě příliš nelišilo od jiných koncertů. Podle Nohavici jako všude jinde i v Bruselu zpívají spolu hlavně lidé vzadu a ne přední "protekční" řady. Krajanům z "bermudského trojúhelníku" zahrál Nohavica s kytarou různorodý výběr od písní nejen o Babylónu, ale i o Sarajevu či Jeruzalémě.

V hip hopové verzi zahrál Milionáře a zakončil Jeřabinami Karla Kryla, při nichž se doprovázel na heligonku. V sále s výbornou akustikou také nahrával několik písní pro své "pálené" album, které stejně jako loni výběr Praha pálená dá posluchačům zdarma na přelomu roku na své webové stránce. Jsou na něm písničky z koncertů, které se neobjevily na jeho řadových albech. V Bruselu na něj nahrál Dialog u televizoru Vladimíra Vysockého s textem Milana Dvořáka.