Maraton soudobé hudby se koná již potřinácté. Od počátku se zaměřuje na aktuální tvorbu, přičemž se snaží postihnout i žánrové přesahy, takže v jeho předchozích ročnících vystoupil například známý improvizátor Elliott Sharp, vycházející z rocku, nebo díla jeho souputníka Johna Zorna.

Ani díla Stockhausena nezazní na Maratonu poprvé, v předchozích ročnících již zazněla jeho Mantra a Stimmung, třináctý ročník však v sobotu v Arše představí nejradikálnější tvorbu německého skladatele - díla, která napsal v padesátých letech 20. století. Uvedou je jeho blízcí spolupracovníci.

V sobotu budou také uvedeny dva filmy s doprovodem soudobé hudby, Záhady lidské duše podmaluje tuzemské duo Early Reflections, film experimentátora Billa Morrisona Decasia doprovodí hudba člena newyorských Bang On A Can Michaela Gordona.

Na závěr se 19. prosince představí německý skladatel Heiner Gobbels svůj scénický koncert na text Heinera Millera Osvobození Prométhea. Sám bude ovládat sampler a hrát na klavír. Mezi dalšími účastníky se objeví i bubeník a avantgardní zpěvák David Moss.