Heleně bylo vyhození ze soutěže líto kvůli tanečnímu partnerovi, sama prý má jiné práce dost, řekla novinářům po skončení přenosu. Proč se nelíbila? Nepřijali ji diváci v roli taneční princezny, protože ji mají zafixovanou jako tvrdou rockerku? Možná i to.

"Nechodila jsem nikdy do tanečních, nenosím vysoké podpatky kvůli zborcené klenbě a mé výšce. Měřím 180 cm, " přiznala Helena. Ráda ale posiluje na lyžích v zimě i v létě, takže kvůli fyzické kondici určitě neprohrála. Má ráda tance jako je čača a samba.

Její tanečník Eda působí jako trenér v pražském tanečním klubu Heller již deset let. Jeho specializací je flamengo. Je mistrem ČR 2006 v profesionálech v latinskoamerických tancích, vicemistrem republiky v salse a finalistou mistrovství republiky deseti tanců.

 "Tanečky", jak soutěži říkají lidé z vedení ČT, sledovalo podle měření  sledovanosti ATO - Mediareseach 1,65 miliónů lidí. Prohrály ve sledovanosti těsně filmem Román pro ženy, který v ten samý čas dávala TV Nova. Na něj se dívalo 1,96 miliónu lidí.