Publikum žhavila stále se lepšící roma-funky kapela Gulo čar, pomalu se schylovalo k půl desáté, kdy měl přijít ten, kvůli němuž sem všichni přišli. Kmotr černé muziky, jehož hudba pomohla vzniknout soulu, funku a bez něhož by nebylo moderní R´n´B, si dává načas. Natěšené obecenstvo baví jeho početný ansámbl v červeném, sexy tanečnice a dva moderátoři.

Ti připravují správně odvázanou atmosféru a la 60. léta. Mikrofonu se ujímá decentně oblečený MC Danny Ray a ve stylu lasvegasské zářivé show vykřikuje: "Nyní přivítejme Liviiing Legeeend, The Haaardest-Working Man in Show Business Mr. Jaaaames Brooown!" a lidé všech věkových kategorií ve stoje aplaudují.

Pomalý rozjezd, divoký konec

Začátek působil rozpačitě, jako by se třiasedmdesátiletý Brown teprve zahříval. Zanotoval kousky textů a udělané vokalistky v sexy kostýmech zbytek dozpívaly. Kapela šlapala jako dobře seřízený stroj, zpěvačky sólově táhly celé pasáže, to když Brown v třpytivém modrém obleku odhodil motýlka do kotle a šel hrát na elektronické varhany nebo dirigoval ansámbl.

Jakmile promluvil, jeho věk bylo cítit, jakmile zpíval, jeho plný a silný hlas nikoho nenechal na pochybách, proč je živoucí star. U hitu Living in America se tanečnice zahalila do americké vlajky a dosud vlažný Brown se konečně dostává do pověstné "dynamické" extáze. Vzpomínku věnoval Janis Joplin, jejíž píseň Try (Just a Little Bit Harder) zazpívala jeho partnerka Tomi Rae a až do konce doplňovala chytlavým hlasem svého muže. Zazněla i hluboká písnička It´s a Man´s World.

Song I Feel Good roztančil celou Arenu

Na pódiu to žilo, nálada i nasazení gradovalo. Držitel Grammy přivezl skvěle připravené muzikanty, střídal rychlé songy s klidnějšími skladbami, dával prostor instrumentálním sólům. Blížil se explodující konec takřka dvouhodinového koncertu, při němž se lidé vlnili na megahity jako I Got You (I Feel Good) nebo Sex Machine.

Brown plný elánu svými krátkými, ale o to strhujícími tanečními čísly, doslova zvedl lidi ze sedaček, až řvali nadšením. První český koncert se zapsal do análů koncertní scény jako hudební událost roku 2004. Druhým vystoupením to jen "kmotr soulu" potvrdil.