Hlavní obsah

Zloděj srazil při pronásledování policistu autem

Pardubičtí policisté zasahovali v úterý v Moravanech na Pardubicku, kde dvojice mužů prohledávala stodolu a pokoušela se majiteli objektu ukrást kovový materiál. Majitel stodoly je však vyrušil a oba zloději se dali na útěk.

Zloděj srazil při pronásledování policistu autem

„Na místo se sjelo několik policejních hlídek včetně psovodů se služebními psy. Pronásledováním podezřelých osob byli muži zákona zavedeni až k nedalekému písníku, kde se dvojice pokoušela odjet přistaveným osobním vozidlem,“ uvedl Právu policejní mluvčí Jozef Bocán.

„Jeden z policistů, který se pokoušel k vozidlu přistoupit, aby pomohl zasahujícímu kolegovi, byl však ujíždějícím couvajícím vozidlem sražen. Další dva policisté za užití donucovacích prostředků oba muže na místě zadrželi a přiložili jim služební pouta,“ upřesnil policejní mluvčí.

Okolí v tu dobu prohledávali policejní psovodi, kteří pátrali po možných spolupachatelích.

Zraněný policista byl na ošetření převezen do nemocnice, jeho zranění se však naštěstí nebyla vážná a po ošetření se vrátil zpět na místo události.

Jak se později ukázalo, oba zadržení nejsou policistům zcela neznámí. Z místa zadržení je muži zákona eskortovali na policejní oddělení. „Dvacetiletý mladík z Pardubicka, který vozidlo řídil, je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže a násilí proti úřední osobě, za což mu v případě prokázání viny může být uložen trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let,“ doplnil Bocán s tím, že obvinění mohou být ještě překvalifikována v průběhu vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků