Hlavní obsah
Obžalovaný u soudu Foto: Marek Bádal, Novinky

Zbitou ženu vyhodil vrah oknem, Ústavní soud mu potvrdil 16 let

Miroslav Sabol, jenž vyhodil bývalou družku z okna bytu v Praze, si definitivně odpyká 16 let ve vězení. Jeho stížnost odmítl Ústavní soud (ÚS), vyplývá z databáze soudu.

Obžalovaný u soudu Foto: Marek Bádal, Novinky
Zbitou ženu vyhodil vrah oknem, Ústavní soud mu potvrdil 16 let

Stížnost byla posledním mimořádným opravným prostředkem. Obhajoba ve stížnosti uvedla, že proti Sabolovi nesvědčil jediný přímý důkaz. Řadě indicií, které svědčily v jeho prospěch, soudy prý nevěnovaly patřičnou pozornost. Obhajoba v tom spatřovala porušení principu presumpce neviny.

Ústavní soudci ponechali verdikt beze změn, stejně jako loni Nejvyšší soud. "Odůvodnění napadených rozhodnutí tvoří ucelený celek, který se opírá o skutečnosti svědčící o vině stěžovatele, přičemž ÚS se s vyslovenými skutkovými závěry plně ztotožňuje," stojí v usnesení.

Vynucená výpověď?

Podle verdiktu se Sabol a jeho bývalá partnerka 21. června 2014 nejspíš pohádali. Muž pak ženu rdousil tak dlouho, až ztratila vědomí. Domníval se, že je po smrti, a vyhodil ji ze sedmého patra domu v Chalupkově ulici, aby čin kamufloval jako sebevraždu.

Sedmačtyřicetiletá žena po pádu z více než 18 metrů na místě zemřela. Slovák Sabol vinu popíral. Obhajoba uváděla, že původní přiznání si policie vynutila pozdě v noci po mnohahodinovém výslechu. Justice ale nakonec shromáždila jiné důkazy, které ukazovaly na Sabola.

Z posudků vyplynulo, že oběť nemohla z okna vyskočit sama. Na těle oběti se objevily stopy DNA obžalovaného. Sabol také vybíral peníze z ženiných účtů v různých bankomatech po Praze.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků