Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Žalobkyně zachraňuje „krále tantry“

Pár týdnů poté, co policisté samozvaného terapeuta a nejviditelnějšího českého učitele tantry Richarda Vojíka obvinili ze znásilnění, žalobkyně Iva Brücklerová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 Vojíkovo stíhání zrušila.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Žalobkyně zachraňuje „krále tantry“

„Usnesení o zahájení trestního stíhání pana Vojíka bylo zrušeno, a to z věcných i formálních důvodů. Policejnímu orgánu bylo v dané věci uloženo opětovně jednat,“ napsala včera Právu žalobkyně.

Vojíka tedy policisté nadále pouze prověřují – a on ve svých „kurzech intimity“, výnosném byznysu, stále pokračuje. Kurzy pořádá třeba na Váňově statku na Vysočině, kde měl údajně znásilnit jednu z žen, jejíž výpověď Právo před časem zveřejnilo.

Usnesení o zahájení trestního stíhání pana Vojíka bylo zrušeno, a to z věcných i formálních důvodů
Iva Brücklerová, žalobkyně

Dohromady redakce zprostředkovala svědectví tří žen, které tvrdí, že je Vojík na individuálním sezení znásilnil. Osm žen mělo kontaktovat světově uznávaného zakladatele sexuologické práce s tělem (Sexuological Bodywork) Američana Josepha Kramera s tím, že na ně Vojík vyvíjel sexuální nátlak nebo je zneužil.

Redakce má rovněž k dispozici e-mail, který guru, jak jej přívrženci označují, zaslal jedné z údajných obětí. Právě té, kterou měl zneužít na Váňově statku. V textu zprávy Vojík její výpověď potvrzuje, přičemž se hájí tím, že jej ovládá něco „silného, intuitivního a divokého“, což nazývá „přivtělenou bytostí“.

Policisté začali Vojíka před nedávnem stíhat konkrétně v případu údajného zneužití Vladany Augstenové. Žena se rozhodla vyjít z anonymity proto, aby svou otevřeností podpořila další ženy, které s Vojíkem měly podobnou zkušenost a styděly se jít na policii.

Případ byl již jednou zastaven

Augstenová, sama tantrická masérka, popsala, že ji měl Vojík zneužít zhruba před šesti lety. Stát se tak mělo během individuální tantrické masáže. Ve chvíli totálního ženina odevzdání a důvěry, kterou v něj žena jako v profesionála vkládala, na ní Vojík údajně vykonal soulož.

Případ „Vojík“ již zhruba před rokem řešili policisté z Prahy 3, ti ale dospěli k závěru, že se guru ničeho nezákonného nedopustil, a případ smetli ze stolu. I v této době kauzu a činnost policistů dozorovala státní zástupkyně Brücklerová.

Jak ale Právo několikrát upozorňovalo, vyšetřovatelé nevyslechli minimálně pět svědků.

Ti měli v úmyslu proti masérovi vypovídat a již se policisty snažili všemožně, avšak bezvýsledně kontaktovat.

Městské státní zastupitelství v Praze v minulosti Právu sdělilo, že Brücklerová tím, že odložení případu posvětila, prý nijak nepochybila. Žalobkyně údajně jednala správně, neboť ve věci „bylo dostatečně zjištěno, že jednáním podezřelého nebyly naplněny znaky skutkové podstaty žádného trestného činu“.

Pro připomenutí: na Vojíka tehdy podala trestní oznámení za znásilnění žena, která tvrdí, že ji tantrický masér zneužil při individuálním sezení, a to potom, kdy na ni aplikoval techniku hloubkového dýchání.

Žena údajně částečně ztratila vědomí, čehož měl Vojík ke svému činu využít.

Podobné metody přitom využíval i mediálně známý guru Jára, zakladatel české ezoterické školy Poetrie. Ten za znásilnění dostal pět a půl roku.

Po sérii textů vydaných v Právu mapujících Vojíkovu kontroverzní praxi se ale do případu, který policisté z Prahy 3 spolu se státní zástupkyní odložili, pustili kriminalisté z mravnostního oddělení Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Kauze se nadále věnují a intenzivně vyslýchají další svědky.

Současně naléhavě žádají případné Vojíkovy oběti či jiné osoby, které by mohly napomoct při šetření této kauzy, aby se neprodleně přihlásily na linku 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků