Hlavní obsah

Žalobce stíhá další policistku z Karlových Varů za korupci

Po třech letech od korupčního skandálu v karlovarské cizinecké policii vyplouvá na povrch další úplatkářská aféra. Státní zástupce obvinil během týdne již druhou policistku sloužící na tomto pracovišti.

Žalobce stíhá další policistku z Karlových Varů za korupci

Vyšetřování obou policistek pokračuje na svobodě. Podle Ilony Vaníčkové z oblastního ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie byly obě obviněné policistky propuštěny ze služebního poměru.

"Zvlášť závažným způsobem porušily služební přísahu,“ upřesnila důvod propuštění Vaníčková.

Policistky podle obvinění vyřizovaly agentu spojenou s povolováním pobytu cizinců. "Zadržená policistka v deseti zadokumentovaných případech převzala od zprostředkovatelů různou finanční částku za vyřízení žádosti týkající se přihlášení cizince k pobytu bez jeho přítomnosti na území České republiky. Peníze použila pro vlastní potřebu," uvedla mluvčí Inspekce ministra vnitra Martina Lídlová při zatčení první z policistek minulé pondělí.

"Druhá obviněná policistka je podezřelá ze stejné trestné činnosti,“ upřesnila žalobkyně.

V Karlových Varech to není poprvé

První odhalený případ úplatkářství na cizinecké policii v Karlových Varech z roku 2005 už míří k soudu. Státní zástupce podal žalobu na dva dnes již bývalé příslušníky cizinecké policie Pavla Kábrta a Radka Kocába, podezřelé z machinací s povoleními pro cizince. U obou byl zjištěn majetek v řádech miliónů korun.

Právu se tehdy podařilo kontaktovat svědka, který později i vyšetřovatelům popsal doslova mafiánské praktiky při legalizaci pobytů cizinců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků