Hlavní obsah

Za tragickou nehodu s dvěma mrtvými dětmi dostal řidič 6,5 roku vězení

Za tragickou nehodu v Olomouci, při které na konci března zemřely dvě děti, potrestal olomoucký okresní soud osmatřicetiletého Josefa Ondrýska 6,5 lety vězení. Soud mu zároveň na deset let zakázal usednout za volant. Řidič byl obžalován z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozilo mu původně až deset let vězení.

Za tragickou nehodu s dvěma mrtvými dětmi dostal řidič 6,5 roku vězení

Nehoda se stala na periferii města v Holici, obžalovaný měl v krvi kolem dvou promile alkoholu. Soud o případu rozhodl během jediného líčení minulý týden v pátek. Rozsudek je nepravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání, potvrdil soudce Petr Bednář a žalobce Jaroslav Rašendorfer.

"Soud uložil trest odnětí svobody 6,5 let nepodmíněně, vyslovil zároveň zákaz činnosti na deset let a uložil také náhradu nemajetkové újmy pozůstalým. Obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání," řekl Bednář.

Další tři lidé se při havárii zranili.

Foto: HZS Olomouckého kraje

"Obžalovaný si nechal vypracovat svůj znalecký posudek, který však soud nepřesvědčil. Nebylo tak třeba dělat revizní znalecký posudek, a bylo tak možné rozhodnout v jednom hlavním líčení," doplnil soudce.

Obžalovaný je od nehody ve vazbě, už v minulosti s ním bylo vedeno správní řízení kvůli jízdě pod vlivem alkoholu. Uvalení vazby na řidiče po tragické nehodě je ojedinělé, v tomto případě hrál podle žalobce roli vysoký trest, který mu hrozí, a obava, že by uprchl nebo se skrýval.

Narazil do auta před sebou

Tragická nehoda se stala 29. března na okraji Olomouce na silnici z Nových Sadů do Holice. Podle obžaloby jel řidič směrem na Holice a v okamžiku, kdy se blížil ke křižovatce, kde před ním stála dvě auta a odbočovala vlevo, narazil do zadní části odbočujícího auta.

Toto auto narazilo do vozu před sebou a vyjelo do protisměru. V té chvíli jela v protisměru řidička, která se snažila zabránit střetu. Autu v protisměru se vyhnula, dostala však smyk, vyjela mimo vozovku a zhruba po 60 metrech od křižovatky narazila postupně do dvou stromů.

Následky nehody jsou tragické – na místě bylo zraněno pět lidí. Dvě děti byly na místě neúspěšně resuscitovány. Další tři lidé byli převezeni do olomoucké fakultní nemocnice. Šlo o obžalovaného řidiče, řidičku a chlapce, který cestoval v jejím osobním autě společně s jejími dětmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků